Школа - це окремий світ, де кожен має право бути почутим і прийнятим!Це світ, де не повинно бути місця для булінгу. саме тому важливо кожній дитині знати і розуміти, яку небезпеку несе в собі насилля і як його зупинити.
З метою формування в школярів негативного ставлення до цього явища, формування навиків безконфліктного спілкування та загальнолюдських цінностей психологічна служба організувала "Тиждень протидії булінгу".
3 02.10. по 06.10.23р. в Чечельницькій гімназії були проведені такі заходи: виставки малюнків(5-9 кл.) "Зупини насильство"; фото-колаж "Булінг - не вихід", "Ми проти булінгу" (6,8кл.); бесіди у 5-х кл. "Ми за безпечне спілкування", "Вчимося поважати інших"; створено креативне "Дерево порозуміння" з метою налагодження толерантних стосунків з іншими та формування об'єктивної самооцінки.
Профілактичне заняття "Не спалюй свого майбутнього" з учнями 7-9 класів. Мета: ознайомлення учнів з історією виникнення тютюну та його розповсюдження; демонстрація наслідків паління людиною протягом певного часу; формування критичного мислення шляхом анкетування та подальшого обговорення.
Просвітницьке заняття у 7-9 кл. " Наркотичні речовини як фактор загрози життю та здоров'ю" Мета: ознайомлення учнів з історією виникнення наркоманії; негативним впливом наркотичних речовин на організм людини; розвиток критичного мислення в різних ситуаціях; ознайомлення з наслідками вживання алкоголю на організм людини.
Види та класифікація форм насильства
Фізичне насильство – умисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до травмування, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди честі та гідності, в окремих випадках, до смерті постраждалої.
Ви зіткнулися із фізичним насильством, якщо вас:
Б’ють чи штовхають;
Не випускають з власного дому або не пускають до нього;
Погрожують позбавити життя чи навмисно створюють ситуації, які можуть становити загрозу здоров’ю та безпеці;
Змушують до вживання алкоголю чи наркотиків;
Позбавляють їжі, перешкоджають відпочинку чи сну;
Проти волі вас переміщують в межах однієї держави або за кордон із застосуванням сили, погроз чи обману.
Психологічне насильство – насильство, пов'язане з дією однієї особи або групи осіб на психіку іншої особи шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю.
Ви зіткнулися із психологічним насильством, якщо вас:
Систематично принижують і вами маніпулюють;
Ображають словесно або негативним жестами, мімікою;
Переслідують, постійно контролюють, погрожують;
Зневажають та ігнорують бажання, думки, почуття, безпідставно критикують;
Позбавляють права на захист честі та гідності;
Шантажують;
Ігнорують чи дискримінують через ваші переконання, віросповідання, національну, расову приналежність чи походження.
Економічне насильство – умисне позбавлення однією особою або групою осіб іншої людини або групи людей житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалі мають передбачене законом право.
Ви зіткнулися із економічним насильством, якщо вас:
Обмежують у доступі до власних коштів чи забороняють використовувати власні кошти так, як ви вважаєте за потрібне;
Пошкоджують ваше майно;
Позбавляють або тобі перешкоджають у доступі до їжі, житла, майна;
Обмежують у можливості працевлаштування, забороняють навчатися чи працювати;
Примушують до жебрацтва;
Шантажують.
Сексуальне насильство – протиправне посягання однієї особи або групи осіб на статеву недоторканість іншої людини, а також дії сексуального характеру щодо неповнолітнього (-ої).
Ви зіткнулися із сексуальним насильством, якщо вас:
Зґвалтування;
Примус до небажаних сексуальних контактів;
Дотики до інтимних частин вашого тіла проти вашої волі;
Примус до сексу з іншими людьми;
Примус до збочених форм сексуальних відносин;
Примус займатися порно-індустрією чи секс-бізнесом;
Примус до вагітності або аборту;
Примус до спостереження за статевим контактом кривдника.
Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться акція "16 днів проти насильства". Метою є привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.
заняття з учнями 7,8,9 класів на тему "Пр
Онлайн - заняття з учнями 7,8,9 класів "Почуття та емоції в житті людини". Мета:ознайомлення учнів з поняттями "емоції", "настрій", "почуття";розвиток навичок усвідомлення своїх емоційних реакцій.
з 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства» метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.